Bemutatkozás
Kedves Látogatók
Az iskola története 1963. augusztus 15-én kezdődött, az elnevezése ekkor Gimnázium és Ipari Szakközépiskola volt. Az oktatás elektroműszerészi és villanyszerelői osztályokkal indult. Később az erősáramú szak lett a meghatározó, majd 1991-től az elektronikai és az informatikai képzés. 1991-ben vettük fel a Pollák Antal Műszaki Szakközépiskola nevet.
- július 1-jétől aHódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum tagintézményeként működünk. 2016 szeptemberétől a tanulóink szakgimnáziumi keretek között 4 év alatt szerezhettek érettségi bizonyítványt és további 1 év alatt OKJ-s szakmai bizonyítványt Informatika, valamint Villamosipar és elektronika ágazati képzésben. A közelmúltban indult el duális keretek között, a MetALCOM Zrt-vel együttműködve a távközlési technikusok képzése.
- július 1-jétől a szakképzési rendszer átalakulása miatt az iskolánk neve módosult, elindult az 5 évfolyamos technikumi képzés, melynek keretében a diákok Informatika-távközlés (informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető technikus, szoftverfejlesztő és -tesztelő technikus) és Elektronika-elektrotechnika (erősáramú elektrotechnikus, ipari informatikai technikus) ágazaton zárják tanulmányaikat érettségi bizonyítvánnyal és technikusi oklevéllel egyszerre, egyenes utat teremtve a műszaki felsőoktatáshoz.
Iskolánk jelenleg Csongrád-Csanád vármegye északi részének meghatározó műszaki profilú technikuma. Beiskolázási körzetünkbe tartoznak Jász-Nagykun-Szolnok-, Bács-Kiskun- és Békés vármegye közeli települései is. A diákjaink a munkaerő-piaci igényeknek megfelelő szakmák elsajátítása után könnyedén elhelyezkednek, illetve továbbtanulnak a felsőoktatásban.
A korábban említett ágazatokban és szakmákban felnőttek szakmai oktatásával és képzésével is segítjük térségünk szakember-utánpótlását.
A közeljövőben tervezzük beindítani az okleveles technikus képzést a szoftverfejlesztő és – tesztelő, valamint az informatikai rendszer- és alkalmazásüzemeltető szakmákban a Neumann János Egyetemmel együttműködve.
A tanulói létszám évek óta kiegyensúlyozott képet mutat, a 2023/2024-es tanévben a nappali rendszerű képzésbe 270 fő feletti, a felnőttek szakmai oktatásába 60 fő feletti diák kapcsolódott be. Az intézményben folyó nevelő/oktató tevékenységet a 2023/2024-es tanévben 25 fő oktató és 8 fő egyéb dolgozó (iskolatitkár, rendszergazda, gazdasági ügyintézők, gondnok, takarítók) segítette.
Az iskola igazgatója az általános, a szakmai és a duális képzésért felelős igazgató-helyettesekkel összhangban irányítja az iskola életét. Az intézményben folyó nevelő-oktató munka tervezését, szervezését és ellenőrzését szakmai, módszertani kérdésekben az intézmény oktatóiból álló szakmai munkaközösségek segítik. Iskolánkban 5 munkaközösség támogatja a szakmai munkát: Társadalomtudományi-, Természettudományi-, Szakmai-, Beiskolázási-marketing- és Osztályfőnöki munkaközösség.
Intézményünk együttműködik 6 duális partnerével a szakmai oktatás megvalósítása során, a képzés ezen része nagyrészt vállalati környezetben zajlik, ahol korszerű gyakorlati tudást sajátíthatnak el diákjaink.
Jelenleg 3 frissen felújított elektronikai okostanteremmel és egy mechanikai műhellyel rendelkezünk, a Legrand Zrt.-vel közösen felszerelt KNX-labor pedig az országos szakmai versenyekre való felkészülés helyszíne lesz hamarosan.
7 informatikai szaktantermünkben termenként 15 – 20 korszerű számítógépünk van, ezen kívül CISCO-laborok, LEGO robotok, Ozobot-ok, humanoid robotok és Raspberry Pi mikroszámítógépek is növelik az oktatás hatékonyságát és sokszínűségét. A Robotika laborban oktatásunk új színfoltjaként már a Mitsubishi és FANUC robotok is segítik a korszerű, iparban is alkalmazott ismeretek átadását. A közeljövőben megnyíló Digitális Közösségi Alkotóműhely nyitott lesz iskolánk és az egész város diáksága előtt.
Emellett 11 szaktanteremben zajlik a közismereti tantárgyak oktatása digitális oktatástechnikai eszközök segítségével. Az iskolai tornaterem mellett található egy felszerelt kondicionálóterem is.
Intézményünk a közelmúltban átadott interaktív közösségi terét, sportudvarait is igyekszik minél inkább a partnerközpontú 21. századi oktatás szolgálatába állítani.