SZC logo

Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum

OM kód: 203039/011 | 6600 Szentes, Apponyi Tér 1.

Intézmény logo

Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum

HírekKözérdekű adatokÓrarendKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2021. nov. 1.


Pollák

  OLTASD BE MAGAD! TIÉD A DÖNTÉS!

  OLTASD BE MAGAD! TIÉD A DÖNTÉS!

   OLTASD BE MAGAD! TIÉD A DÖNTÉS!

  Kedves Szülő/Gondviselő!

   

  Egész Európában és hazánkban is már az új koronavírus delta vírusvariánsa terjed. Ezt a – korábban indiainak nevezett – vírusmutánst tavaly decemberben azonosították, majd idén márciusban minősítették kiemelt kockázatúnak. A delta vírusmutáns fertőzőbb, gyorsabban terjed és az eddigi jellemző tünetek mellett allergiaszerű tüneteket is okoz. A vírusmutáns a még beoltatlanokra jelenti a legnagyobb veszélyt, ezért őket a védőoltás felvételére biztatjuk.

  Rövidebb a lappangási ideje

  A delta vírusvariáns lappangási ideje átlagosan 4 nap. Tehát rövidebb, mint a vadvírusé, vagy mint az alfa (korábbi nevén brit) vírusmutánsé, amelynek átlagosan 6 nap a lappangási ideje.

  Fertőzőbb, gyorsabban terjed

  A fertőzött személyek vírusürítésének mértéke is sokkal magasabb, ez a két tényező is az oka annak, hogy a delta variáns a korábbi klasszikus vírussal és annak mutációival szemben 60%-kal fertőzőképesebb és gyorsabban terjed.

  Más tünetek is jellemzőek

  A delta variánsa az eredeti, vuhanitól eltérő tüneteket okozhat, és a tünetei is némiképp módosulhatnak.

  A delta variánsnál az ízlés- és szaglásvesztés viszonylag ritkább, mint az alfa vírusmutáns okozta fertőzésnél, inkább a légzőszervi, náthaszerű tünetek a jellemzőek.

  A korábbi változatokhoz képest a delta variánssal történő fertőzés leggyakrabban

  • fejfájást,
  • torokfájást,
  • orrfolyást,
  • tüsszögést,
  • hőemelkedést,
  • bágyadtságot és levertséget okoz,
  • azonban a láz továbbra is gyakori tünetként jelentkezik.
  • Az emésztőszervi panaszok: hányinger, hányás, hasmenés is gyakrabban jelentkezhetnek, sőt a hallással kapcsolatos panaszok: fülzúgás, fülcsengés, szédülés sem ritkák.
  • Jellemző továbbá a szemet érintő irritáció, kipirosodás, duzzanat esetleg váladékozás megjelenése is.

  Azoknál a betegeknél alakul ki gyakrabban súlyos, akár életveszélyes állapot, akik valamilyen krónikus alapbetegségben (magas vérnyomás, szív- és érrendszeri betegség, cukorbetegség, májbetegség, légzőszervi betegség, daganatos betegség) szenvednek.

   

  A delta variáns tünetei miatt könnyen összetéveszthető az allergiával, megbetegedés esetén könnyen tűnhet súlyosabb lefolyású náthának is.

  Ha valaki észleli magán a tüneteket, akkor értesítse a háziorvosát és teszteltesse magát, valamint ne menjen közösségbe!

  A még beoltatlanok vannak a legnagyobb veszélyben

  Az új koronavírus több mint másfél éve életünk része, látható, hogy a vírus gyorsan változik, és egyre veszélyesebb mutációk terjednek el.  A vírus és annak mutánsai ellen a védőoltás jelenti a megoldást. Legnagyobb veszélyben a még beoltatlanok vannak, ezért őket a védőoltás felvételére biztatjuk.

  Fontos, hogy mindenki beoltassa magát. A vírus terjedését így tudjuk mielőbb megállítani annak érdekében, hogy a védettségi igazolvány használata ne térjen vissza a szórakozó-, illetve vendéglátóhelyeken, mozikban, valamint különböző rendezvényeken! A vakcinák veszélytelenek és ingyenesek, csak velük vehetjük fel a harcot a járvány ellen! Csak az oltásoknak köszönhetően tudunk vigyázni szeretteinkre és gyermekeinkre! Öné a döntés! Ha már gyermeke betöltötte a 12. életévét, ne habozzon, regisztrálja az alábbi linken, majd foglaljon időpontot és válassza ki az Önhöz legközelebb eső oltópontot.

  Regisztráció: https://vakcinainfo.gov.hu/

  Időpontfoglaló: https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas

   

  Az oltás a leghatásosabb megoldás (videó):

  https://www.youtube.com/watch?v=n6lvXbO5gho

   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Pályázati felhívás iskolai büfé üzemeltetésére

  Pályázati felhívás iskolai büfé üzemeltetésére

  Pályázati felhívás büfé helyiségének bérbe vételére

  2024. máj. 17.


  Admin

  Lányok Napja a Pollákban

  Lányok Napja a Pollákban

  Április 25-én, az országos programmal azonos napon rendeztük meg iskolánkban a lányok pályaorientációs napját, amelyen saját diákjaink mellett részt vettek a társintézmények tanulói is: a Borosból az egészségügyis, a Zsoldosból pedig a rendész lányok.

  2024. ápr. 28.


  Admin

  Végleges felvételi jegyzék

  Végleges felvételi jegyzék

  Tisztelt Szülők! Kedves Leendő Diákjaink! A végleges felvételi jegyzéket elkészítettük.

  2024. ápr. 26.


  Admin


  Partnereink

  SZC logo

  Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum


  Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum

  6600 Szentes, Apponyi Tér 1.

  Telefon: +36-63-562-280

  E-mail: pollak@pollakszentes.hu

  OM azonosító: 203039/011

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002409


  2024Hódmezővásárhelyi SZC Szentesi Pollák Antal Technikum