Iskolánkban a hét első három napján mérnöki kompetenciamérésen vettek részt a 10-12. évfolyam tanulói. A diákok előzetesen 7 fős csoportokba lettek besorolva és a mérésre 35 perc állt rendelkezésre minden csoportnak. Az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) projektje a mérnöki léthez elengedhetetlen, de egyébként a munkaerőpiacon is általában szükséges kompetenciák meglétét pszichológiai mérés útján vizsgálja azért, hogy a diákok és a szülők számára visszajelzést nyújtson.
A vizsgált kompetenciaterületek a következők voltak:
– megértés és logikai gondolkodás mérése (a képekről hiányzó mintázat kiválasztása)
– mechanikai-technikai megértés teszt (egy gépházban a fogaskerekek és a szíjak hogyan mozgatnak karokat le- és felfelé)
– pályaorientációs digitális teszt (annak meghatározása, hogy melyik szakma áll közel a diákhoz)
A képeken is látható, hogy a tanulóink nagyon komolyan vették a feladatokat és kíváncsian várják a néhány héten belül e-mailben megérkező eredményeiket.
Köszönjük Szalai Zoltán mérésvezető 3 napos munkáját!

EJMSZ mérnöki kompetenciamérés a Pollákban
Visszahívást kérek
close slider

Kapcsolatcaptcha


HSZC Szentesi Pollák Antal Technikum bemutató

 

Skip to content